Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Zhan Jiang
2007

Zhan Jiang

Chiny
Chiny, Zhan Jiang

Chiny. Pierwszy raz czuje sie naprawde sam. Nikt nie gada po angielsku, ale w przeciwienstwie do ludzi w poprzednich panstwach, NIKT nie chce nawet sprobowac sie dogadac. Boja sie byc niezrozumiani. Wszystko, co dzieje sie dookola, tak jakby nie dotyczylo mnie, jestem w innym swiecie, niz ludzie mnie otaczajacy.
Kolejna sprawa - jestem dla nich wieksza atrakcja, niz Angkor Wat dla mnie. Jestem na przedluzeniu palca wskazujacego prawie kazdego Chinczyka, ktory mnie mija. Przyjechalem do duzego chinskiego miasta z oczekiwaniem, ze zobacze chociaz kilku obcokrajowcow, jakis wplyw kultury wietnamskiej. Zastalem natomiast totalnie hermetyczne chinskie spoleczenstwo, ludzie, dla ktorych niewobrazalnym jest wyjechac w podroz. Troche przykre, bo sami sie ograniczaja.

A tak swoja droga palenie jest wielokrotnie zdrowsze, niz bycie chinczykiem mieszkajacym w miescie.

Pawel
Pawel - 2007-11-23 20:11
Hej
Kuba mam pytanie czy Ty do Mongolii tez sie wybierasz???
pozdr

pawman
pawman - 2007-11-23 20:13
mialo byc przez moj profil :PPPP
pytanie j.w. :))))

Frida
Frida - 2007-11-23 23:28
Ja wolę korzystać z navgeo.net ...

monisia wieczny chlejus
monisia wieczny chlejus - 2007-11-24 00:44
nie ma obrazków

wpodrozy
wpodrozy - 2007-11-24 04:09
do Mongolii sie nie wybieram, bo to cholernie nie po drodze. W tym momencie jestem w Macao, niedlugo Hong Kong, a potem albo Filipiny, albo Papua.
A zdjec nie ma, bo obiektyw polecial do Polski i trzeba bedzie nabyc nowy.

wpodrozy
kuba gurdak