Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Yangon
2007

Yangon

Birma
Birma, Yangon

Na dzien przed przylotem do Birmy doszly nas informacje o sytuacji politycznej. 5000 buddyjskich mnichow otoczonych kordonem 100 000 birmanczykow przez kilka godzin manifestowalo przeciwko rzadom wojskowej junty. Ostatnie tak wielkie protesty mialy miejsce w 1988 roku i zostaly krwawo stlumione. Na jutro przewidziana jest kolejna wielka manifestacja, co latwo mozna zauwazyc, poniewaz wszystkie posterunki policji otaczane sa murem z workow z piaskiem i zasiekami.

Chcialbym podziekowac osobie, ktora wymyslila program do wchodzenia na zastrzezone przez cenzure strony, takie jak onet.pl, gazeta.pl strona cnn, bbc i inne. W przeciwnym razie kontaktu by nie bylo, poniewaz geoblog tez jest na czarnej liscie :)

kiclaw
kiclaw - 2007-09-25 19:10
Czesc, serio Geoblog jest na czarnej liscie? Piszcie co sie dzieje w Birmie, w TV powiedzieli o manifestacji 10.000 ludzi. Pewnie malo informacji stamtad dochodzi. Powodzenia!

baas
baas - 2007-09-25 19:47
Ciekawe z jakiego powodu zablokowali geoblog:-))
Jak możesz to pokaż kilka fotek z manifestacji bo u nas ciężko o coś konkretnego...

dargur
dargur - 2007-09-25 21:00
Cześć, dla wszystkich zainteresowanych sytuacją w Birmie polecam stronę: http://www.irrawaddy.org
Najszybsza i najpewniejsza informacja. I bez cenzury.
A wy Chłopaki trzymajcie się i bądźcie ostrożni.
Maggie mówi, że z nimi nie ma żartów, a zdjęcia najbezpieczniej robić z góry (okno, balkon, dach)

Krzysiek
Krzysiek - 2007-09-27 15:24
Cytuje z Gazeta.pl - "Żołnierze w centrum Rangunu otworzyli w czwartek ogień z broni automatycznej w kierunku tłumu demonstrantów. Podczas protestów w Rangunie zabito w pobliżu pagody Sule dwóch zagranicznych fotoreporterów, w tym Japończyka. Według świadków, liczba demonstrantów w Rangunie sięgnęła w czwartek 70 tys. ludzi. Świadkowie donoszą, że żołnierze przeszukują hotel w poszukiwaniu zagranicznych dziennikarzy. Za obserwowanie zajść cudzoziemcy są wydalani z kraju." - ch

wpodrozy
kuba gurdak