Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    rewolucja w Birmie
2007

rewolucja w Birmie

Birma
Birma, Yangon

mieszkamy przy Sule Pagoda (Paya), w samym centrum wydarzen. Przedwczoraj na ulice wyszlo kolo 10 000 mnichow i 70 000 mieszkancow Yangonu. Wszystkie glowne drogi zablokowane sa drutem kolczastym i zolnierzami (okolo 30 na kazde skrzyzowanie). 3 dni temu wprowadzona zostala godzina policyjna - do ludzi przebywajacych poza domem miedzy 21 a 5 rano mozna strzelac bez ostrzezenia. Dzisiaj w nocy wojsko (ktore ciagle zjezdza do stolicy z calego kraju) wpadlo do wiekszosci klasztorow, brutalnie pobilo wielu mnichow i spora czesc zabrano do wiezien.

karmelka
karmelka - 2007-09-28 15:12
Kubusiu.... czy Ty przypadkiem nie wybierasz się do Laosu? To nie jest najlepszy pomysł byś akurat bawił się w fotoreportera. Nie trzeba. Mamy dostęp do zdjęć z walk i wcale nie uznamy Cię za tchórza i "niebohatera" jeśli przestaniesz plątać się po miejscu, w którym giną niewinni ludzie. Poza tym buziaki i trzymajcie się dobrze i bezpiecznie.

jp77
jp77 - 2007-09-28 17:51
hejka, Kuba, ty zamiast strzelac im foty lepiej nasmaruj trampki w biegiem do laosu :)
musisz zdazyc na styczen do Perth... tam bedziesz mogl sie wyzyc artystycznie bez narazania nas na koszt wysylania przez nastepne 10 lat paczek z zarciem i czystymi gaciami do jakiegos zgnilego wiezienia w Yangon. 3majcie sie

:) - 2007-09-28 23:14
KUBA!!!!! ale będziesz miał piękne siniaczki za te fotki...:*

Krzysiek
Krzysiek - 2007-09-29 21:16
Kuba, please odpisz mailowo :) Sporo ryzykujesz r

Krzysiek
Krzysiek - 2007-09-29 21:24
Kuba, please odpisz mailowo :) Sporo ryzykujesz robiąc zdjęcia w samym tłumie, ale efekty są świetne ! Przeglądam zdjęcia agencyjne na polskich portalach i mało kto ma foty z tak bliska. A wiadomo, że takie zdjęcia najlepiej oddają sedno sprawy. Warto, aby Twoje zdjęcia zobaczyło więcej osób, ale o tym już w mailu ;) Czekam na kontakt, o ile to w ogóle możliwe - czytałem, że odcięli Internet w Birmie.

Piorun
Piorun - 2007-10-03 10:17
Właśnie,właśnie Matołku - zdjęcia świetne,ale bardziej super będzie jak ten,co je robił przypadkiem nie zapłaci za nie najwyższej ceny... Trzymam kciuki i czekam na E-mila,bo musimy sobie "porozmawiać":)

Alinoe
Alinoe - 2007-10-04 20:09
Dobre klatki!
I chyba jesteście sławni: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4547726.html

geoAla
geoAla  - 2007-10-07 00:38
oj Kuba, ważne rzeczy robisz... i do tego spełniasz marzenia nas wszystkich. ale i ja podłączę się do próśb reszty - UWAŻAJ! i jedz dalej/wracaj cało. odezwij się jak tylko się uspokoi Twoja sytuacja, bo sie wszyscy tutaj martwimy. Jak mozna cos zrobic, cokolwiek - kontakt. Ściskam mocno!

pawman
pawman - 2007-10-11 02:07
Kubaaaa odezwij sie jakos bo kurcze nie ma kontaktu z Toba !
pozdro Kuzyn

PS moze ma ktos z Was jakies info od Kuby ???

dargur
dargur - 2007-10-11 09:29
Żyje. Jest już z powrotem w Yangon i w najbliższym czasie leci w stronę Bangkoku. Tam już będzie łatwiej o dostęp do komputera, to może coś uzupełni ;)

Stako
Stako - 2007-10-12 10:13
Siema Kuba. Sorki że się ciągle nie możemy spiknąć na skypie. Pozdro szejset. ps. nie wiesz przypadkiem gdzie są moje buty do wspinaczki??

wpodrozy
kuba gurdak