Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Sikkim
2007

Sikkim

Indie, Gangtok

Zeby wjechac do regionu Sikkim musielismy wykupic kilkudniowe pozwolenie, ktore nasteonie wyladowalo w naszych paszportach. Taka wiza na wjazd do panstwa w panstwie.
Sikkim - jeszcze okolo 30 lat temu bylo to odrebny, niezalezny kraj, a obecnie jeden z najlepiej rozwijajacych sie regionow Indii. Od razu po wjechaniu widac znaczna roznice - drogi o wiele wyzszym standardzie, pelno budynkow uniwersyteckich, czysto na ulicach. Stolica rejonu znajduje sie ponad 1500m npm, przez co w lecie jest baardzo przyjemnie, jezeli chodzi o temperatury. Hotel mielismy z widokiem na Kanczendzonge - 3 gore swiata (szczegolnie rano robi wrazenie, kiedy oswietlona wschodzacym sloncem prezentuje sie niesamowicie). Po dwoch dniach pojechalismy do Darjeeling - miejsca, z ktorego roztacza sie ponoc najlepszy widok na indyjskie Himalaje. Prawda. Ponadto mielismy niesamowite szczescie - z tzw. Tiger Hill widocznosc byla tak dobra, ze zobaczylismy takze Mt. Everest oraz Lhotse. Z samego rana szybko do Silliguri, a stamtad to juz tylko moment i znajdziemy sie w Birmie.

Harry - coś się zalogować nie
Harry - coś się zalogować nie  - 2007-09-24 22:51
aaaaaa! myślałem, że was gdzieś wessało, a tu jednak nie. podstawowe pytanie: widzieliście pandy??? jak nie to wracać i robić zdjęcia!!! a tak na serio to czekam na dalsze relacje i zdjęcia przede wszystkim i nie kryję że zazdroszczę. pozdro

Harry
Harry - 2007-09-24 22:58
tam miało być, że się zalogować nie mogę. chciałem tylko jeszcze napisać, że w Polandzie zbliżają się wybory i jest taka komedia, że aż zazdroszczę (znowu), że Cię to omija.
miałem jeszcze napisać, że jesteście pałki, że jakoś się z nami w dehli nie spotkaliście, bo to co się działo to długo opowiadać :P dobra idę sie uczyć bo jutro jeszcze jakieś ostatnie zaliczenia. a i jak sprawa z dziekanką? pozdro

wpodrozy
kuba gurdak