Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Taj Mahal
2007

Taj Mahal

Indie, Agra

Podrozujac znowu w duzej, siedmioosobowej grupie dotarlismy do Agry, gdzie znalezlismy najtanszy jak dotad hotel, z najsympatyczniejsza obsluga, a dodatowym plusem byla lokalizacja - ok. 20 metrow od bram Taj Mahal.
Taj Mahal, to taki budynek gdzies w Azji, ktory chyba kazdy czlowiek widzial w telewizji. No wlasnie, w telewizji... Na zywo jest chyba jeszcze bardziej imponujacy (pomijajac ciemny srodek). Zebralismy sie o 6 rano, zeby zobaczyc jak Taj Mahal zmienia kolory. Przez mniej wecej 3 godziny prawie w samotnosci kazdy ogladal jeden z cudow swiata. Jest przytlaczajacy. Przez ponad 20 lat budowalo go 20000 robotnikow, a po skonczeniu wielu z nim odcieto dlonie, aby nie mogli powtorzyc budowy dziela. Daje do myslenia.
Poza tym Agra wywarla na nas jak najbardziej pozytywne wrazenie - miasto czystsze od pozostalych, ludzie jakby mniej nahalni, ale z wielu rozmow wynika, ze to tylko nasza opinia.

karmelka
karmelka - 2007-09-08 20:01
Fajnie, wreszcie zdjecia! :) Trzymajcie sie cieplo (moze to nienajlepsze pozdrowienie na Indie, ale juz wkrotce moze sie przydac ;)). Powodzenia w Nepalu!

tygrysica
tygrysica - 2009-01-25 20:42
demony to nie jest cud świata! polecam trochę poczytać obieżyświaty od siedmiu boleści

oboski
oboski - 2009-03-23 14:36