Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Swiete miasto hindusow
2007

Swiete miasto hindusow

Indie, Varanasi

Varanasi, najbrzydsze, najbardziej szaremiasto na naszej drodze, a mimo to robi wrazenie swoja mistycznoscia. To tutaj, gdy ludzie umieraja, spala sie ich nad brzegiem gangesu w wielkich ogniskach, a czlonek rodziny goli glowe, zostawiajac tylko pukiel wlosow. Kobiety nie moga uczestniczyc w ceremonii pogrzebu z dwoch powodow. Po pierwsze lzy oznaczaja zla karme i zmarly nie reinkarnowalby sie w lepszym wcieleniu, po drugie jeszcze 10 lat temu, niestety, popularnym byl zwyczaj sati, gdy wdowa rzucala sie za zmarlym mezem w ogien (bywaly tez przypadki, ze nie chciala, wtedy rodzina ja wrzucala).
To tutaj takze tysiace hindusow obmywaja sie ze wszystkiego co zle w wodach Gangesu
Poza tym miasto sprawia wrazenie tajemniczego i niebezpiecznego. W nocy wyjezdzamy juz w strone Nepalu i nie wiadomo jak to bedzie z relacja przez natepnych kilka dni.

jarqs
jarqs - 2012-02-23 22:13
opis powala negatywnie:-( Benares to miasto miasto mistyczne,magiczne,fakt brudne,acz jakby z innej planety.Miejsce niezapomniane i nieopodal Sarnath,pierwsza mowa Buddhy...

wpodrozy
kuba gurdak