Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    The day
2007

The day

Indie, Udaipur

Wczoraj nadszedl TEN dzien - w koncu czlowiek czuje, ze podrozuje. Panta rei. 5 wegli, 4 smecty i wieczorna kuracja alkoholowa. Terapia udana. Po 28 godzinach tluczenia sie pociagami wyladowalismy w Udaipurze, w miescie rodu Maharadzy, polozonym nad malowniczym jeziorem, otoczonym malowniczymi gorami. Zaczelismy od objazdowki miejscowymi rikszami przez najwazniejsze punkty Udaipuru, czyli: klasycznie - swiatynie (co rusz buduja nowe, wiec zdumiewa fakt, ze koszt jednej to kilkaset tysiecy zlotych), niebanalnie - ogrody (tragedia), bajkowy palac na szczycie i miejscowa wioske artystyczna, w ktorej brakowalo jedynie dwoch karlow tanczacych krakowiaka. Miasto sprawia wrazenie zorganizowanego calkowicie pod turystow, to wlasnie tu spotkalismy pierwszych Europejczykow, to tu na kazdym kroku sa sklepy z pamiatkami i to stad chcemy wyjechac, bo nie o to chodzi w Indiach.

marek
marek  - 2007-08-24 04:46
faktycznie nawet zdjecia jak z Walbrzycha.... dolnego :-))

Alpuhara1
Alpuhara1 - 2007-08-24 13:48
no i co w koncu ktos sie odlaczyl od Waszej ekipy?:) Pozdrawiam i czekam na wiecej zdjec!

Loręs z Arabii
Loręs z Arabii - 2007-08-24 18:50
Wyglada na to, ze depczecie po pietach innej wyprawie do Indii: http://harry.geoblog.pl/journals?id=650

wpodrozy
wpodrozy - 2007-08-24 18:56
nie do konca powiedzialbym, ze depczemy. spotkalismy sie przez przypadek na lotnisku w Bombaju i do tej pory trzymamy sie razem w 11 osob. jutro 3 osoby spadaja gdzies indziej, a po Delhi odlaczamy sie z Adamem i lecimy w Himalaje

Loręs z Arabii
Loręs z Arabii - 2007-08-24 21:00
Hahaha, ale jaja. Swiat jest jednak maly :)

TomWorld
TomWorld - 2010-07-20 10:39
Polacy są porozrzucani po całym świecie.
Praktycznie w każdym kraju można spotkać kogoś z nad Wisły.

"Bartek"
"Bartek" - 2010-10-17 13:13
Namaste
Jako, że mam zamiar być w Udajpurze już po jakiś 3 tygodniach włóczęgi po Indiach to bardzo byłbym zainteresowany odpoczynkiem w hotelu z basenem. Jesteś jeszcze w stanie podać mi adres lub choćby nazwę tego hotelu??

"Bartek"
"Bartek" - 2010-10-17 13:15