Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Miasto tysiaca swiatyn
2007

Miasto tysiaca swiatyn

Indie, Palitana

Chcac wydostac sie z Bombaju (drugie najwieksze miasto swiata) musielismy przejechac pol miasta (jak to jest, na mapie bylo tylko kilka centymetrow!? ). Udalo sie, ale tylko przejechac, bo na miejscu zastal nas widok odjezdzajacego pociagu. Tzn. mi sie nawet udalo wskoczyc, dokladnie jak w filmie Darjeeling Limited, ale po pierwsze nie mialem bagazu, po drugie reszta jeszcze placila za taksy. Nietopszy... Wiec zostalismy na peronie w towarzystwie tysiecy szczurow, kilku hindusow i goscia, ktory poinformowal nas, ze nastepny pociag za 24H. No nic, podnieslismy sie z tej porazki jak feniks z popiolow. Szybkie zalatwienie pociagu do Vadodary i stamtad busikiem do Palitany. Nocne poszukiwanie noclegowiska zakonczylo sie sporym sukcesem - 2,5$ za przyzwoite lokum w centrum miesciny, swoja droga bardzo malowniczej i do tego nielicznie odwiedzanej przez turystow. Z rana, bez sniadania, co jak do tej pory okazalo sie najwiekszym bledem, poszlismy zdobywac schody (3752), zeby na gorze... no wlasnie, brak slow. Na pojedynczej gorze, ulokowanej nad malym miasteczkiem, zostal wybudowany kompleks ponad tysiaca swiatyn. NIE-SA-MO-WI-TE. Co warto nadmienic, Palitana nie znajduje sie wsrod hajlatsow ani w Lonley Planet, ani Rough Guide, ani NG ani gdzie indziej, a dla mnie (wpis uzupelniony po wyjechaniu z Indii) jest jednym z najpiekniejszych miejsc w tym kraju. Dodatkowo wrazenie poteguje kompletny brak ludzi, a w szczegolnosci bialasow. W ciagu kilku godzin wloczenia sie po tym ultra swietym miejscu, spotkalismy jedynie kilku straznikow i mala grupke hindusow restaurujacych kapliczki.
Przepelnieni wrazeinami i kwasem mlekowym w lydkach pojechalismy na dwa dni do Diu - starego portugalskiego (juz nie) miasta-kolonii. Taki odpowiednik Goa. Najwieksza atrakcja, chyba, jest sklep z calkowicie niedostepnym w innych miejscach, alkoholem, a przeciez bakterie z jedzenia trzeba jakos wybic, nie?

Michał Kosioł
Michał Kosioł - 2007-08-19 19:18
mega szacun Kuba i 3mam kciuki zazdroszcząc jednoczesnie :]

Martyna
Martyna - 2007-08-19 19:36
wow! trzymam kciury i pozdrawiam ze zdecydowanie nie slonecznej norwegii :)

ag
ag - 2007-08-19 20:01
a tak na powaznie...
w ogole dziubku, dobre zdjecia, dobre. rob rob.
wszyscy tu tacy podrozniczy itd na tym portalu to ja przejme bardzo wyrazista, porzadna i potrzebna role bycia upierdliwa cioteczka: uwazaj na siebie! nie pij wody z rzeczki! pilnuj pieniazkow! nie rob nic glupiego!
powaznie mowie...

u nas wszytsko jak najlepiej. wiec buzia!:)

Justa :)
Justa :) - 2007-08-20 21:12
Chłopaki gdzie Wy macie swoje włosy ;) ale przystojniaki he he nio widze, że sie dobrze bawicie i wszystko git. Zazdrosze...... bawcie sie dobrze. Buziakiiiiiii

marzniok
marzniok - 2007-08-21 12:15
codziennie śledzę, gdzie ty się tym razem włóczysz Kubolku:)i krew mnie zalewa siedząc w tej Anglii jak widzę te niesamowite zedjęcia.baw się dobrze i uważaj na siebie:)buźka

CarpiuOFioletowymZabarwieniu
CarpiuOFioletowymZabarwieniu - 2007-08-22 22:47
Kurczaki pieczone! Swiętojańskie robaki widzę że traktujecie życie bardzo serio! :) Więc przyłączamy się do takiego przebywania czasu wolnego. Mistrzostwo Powiatu! Jesli to nie będzie problem to ja pieczonego szczura zawsze chciałem zakąsić. Surf Or Die! Pozdro Chopsko!

kenge
kenge - 2007-08-24 21:36
czesc chlopaki;D meeega sie ciesze ze doświadczacie tego wszystkiego;) i oczywiscie podziwiamy was tu wszyscy;D bawcie sie dobrze;***

Piorunek
Piorunek - 2007-08-27 11:20
Kubuś...patrzę i podziwiam:) i ściskam i trzymam kciuki:*

wrocław
wrocław - 2007-09-05 17:12
O rzesz kurde!! Ale tam jest ładnie!! Pozdrawiam!!

piekny_Lolo
piekny_Lolo - 2008-09-06 12:42
Fotki calkiem udane ale opis moglby byc troche obszerniejszy . Moje wyrazy zazdrosci ze udalo ci sie zobaczyc to czego ja juz chyba nie zdaze. Rowniez podrozuje po swiecie ale ciagle brak urlopu. Pozdrawiam i zycze powodzenia w nastepnych podrozach.

maaja
maaja - 2010-08-05 22:37