Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    Batangas

Batangas

Filipiny
Filipiny, Batangas
Przejechano 19773 km

Mabuhay! Czyli filipinskie witamy, pierwszy widoczny napis po przybyciu. Najbardziej goscinne panstwo w jakim bylem, ci ludzie sa niesamowici :] Nie majac pojecia co, gdzie i jak wsiadlem do autobusu, ktory jechal do Cubao (najsss). Stamtad "krotki" spacer do centrum, i poszukiwania kafejki internetowej, zeby skontaktowac sie ze znajoma, u ktorej mialem mieszkac. Po minucie stania i rozgladania sie wokolo, podeszlo do mnie w sumie 3 Filipinczykow oferujacych pomoc, oferowali nocleg, zwiedzanie miasta, transport - bajka. Po kilku godzinach spotkalem sie z Kate, u ktorej mialem nocowac, pojechalismy do jej znajomego do domu, a tam feta! Wielki obiad juz czekal na mnie, cala rodzina - kilkanascie osob i niesamowita atmosfera. Wszyscy mowia perfekt po angielsku (podczas zwyklej konwersacji, gdy przechodza na tematy biznesowe, przelaczaja jezyk na angielski), wszyscy spiewaja, tancza. :)))
Nastepnego ranka wstalismy o 4.30 rano, zeby pojechac do Batangas na wyspe. Klasycznie po filipinsku wyjazd przesunal sie o 4 godziny. Wyspa niesamowita, rafa niesamowita, ludzie niesamowici i wszystko niesamowite.
niesamowite.

pawman
pawman - 2007-12-03 12:26
Hejop !
jak sie dostales na Filipiny? zlapales jakiegos wodnego stopa czy poprostu samolotem ??
pozdrawiam :))

calek
calek - 2007-12-05 22:26
hejka Kubek, jutro z Jankiem jedziemy walczyc o twoje maszty i Jankowe kurtki i takie tam, co do wizy to my z Karmel wyrabialismy w konsulacie na Bali bezproblemowo, nie wiem jak przez internet ale bylbym ostrozny ... moze lepiej w abmasadzie w Manilii ... ?

agent007
agent007 - 2011-08-14 02:06
siema Kuba teraz i ja mam bloga z podróży. Zapraszam na ostatnią relację. Pozdro

wpodrozy
kuba gurdak