Geoblog.pl    wpodrozy    Podróże    dookola swiata    autostop

autostop

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Christchurch

Praktycznie kazdy kto podrozowal po Nowej Zelandii, sprobowal jazdy stopem. Nie bez przesady mozna nazwac to miejsce autostopowym rajem, a czekanie na okazje dluzej niz pol godziny - niewyobrazalnym pechem. Wyjezdzajac z Nelson zostalem zabrany przez Rastamana z Botswany. Pojechalismy do jego domu, na totalnym bezludziu, gdzie okazalo sie, ze gosc jest muzykiem i gra wieczorem koncert w Nelson. Jako, ze wszystkie instrumenty byly rozstawione w pokoju goscinnym (ichniejsza sala prob), przez dobre kilka goodziny jamowalismy sobie wraz z jego 9-letnim synem oraz basista. Wieczorem koncert i nocleg w znowu w znjomym lozku. Nastepnego dnia okazalem sie bardziej skuteczny w opuszczaniu (pieknego) Nelson. Pod wieczor, gdy zrobilo sie ciemno, w akcie desperacji postanowilem zlapac stopa, majac nadzieje, ze bede mogl przespac sie u "kogos", a nie w namiocie, gdy temperatura spada minimalnie ponizej zera. No i klasycznie udalo sie. Po zmierzchu zatrzymal sie gosc dojacy krowy. Przefantastyczny gosc dojacy krowy. W srodku nocy zostalem zaprzegniety do pomocy w robocie, rano wielkie sniadanie i dalej w droge. Generalnie do Christchurch dotarlem jadac przez zachodnie wybrzeze oraz min. Queenstown (taki ekstremalny odpowiednik Zakopanego). Temperatura regularnie spada, a widoki regularnie staja sie jeszcze bardziej niesamowite. Jest git :]

Ola Luz;)
Ola Luz;) - 2008-04-28 11:54
Serdeczne pozdrowienia z kraju gdzie krowy też są, mleczne nawet i łaciate! Nieustająco dobrej zabawy, pozytywnej energii, no i tradycyjnie czekam na wiecej foto-blogo-relacji!

calek
calek - 2008-05-05 18:39
tia :) lukam i lukam a tu ciagle nic nowego :P
co tam słychować w wielkim świecie?
jak tam rajd po NZ? kiedy zdjecia!

:) - 2008-05-05 23:10
no nie tylko Ty czekasz.... :/

Paola
Paola - 2008-05-09 07:45
Kuba, gdzie jesteś?!!! My tutaj czekamy na kolejne relacje i zdjęcia! Pozdrowionka!

karmelka
karmelka - 2008-05-09 11:47
Kubus, ja wiem ze teraz jest BARDZO dobrze, ale zmobilizowalbys sie i wystukal pare slow i wrzucil pare fotek, hem?
Ale sie juz ciesze, wiesz? :) :) :) :)
buzka wielka, utul ode mnie paprocie

wpodrozy
kuba gurdak